5 984

Ośrodków

138 529

Opinii

94 047

Zaufanych Opinii

4 215

Kuponów rabatowych

Ranking Szkół (10)

1
LEŚ NAUKA JAZDY

(96 opinii w tym 35 zaufanych )

LECHA 12
41-710 Ruda Śląska

bardzo dobry
(ocena z dnia 07.08.2018)
Najlepszy Ośrodek szkolenia!!! Przygotowanie do egzaminu przeprowadzone w sposób profesjonalny, wszystko wytłumaczone i opracowane jak trzeba. Super atmosfera, elastyczne godziny. Szczególnie Bardzo Dziękuję Adamowi - to mistrz w swoim fachu, nauczył mnie wszystkiego i jeszcze więcej !!! REWELACJA !!! Gorąco polecam :)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 5 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 07.08.2018)
Bardzo polecam. Profesjonalne podejście instruktorów z powołania i miła atmosfera.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 5 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 07.08.2018)
Wszystkim bardzo polecam szkołę, instruktorzy bardzo profesjonalnie podchodzą do swojej pracy i co najważniejsze nie unoszą się jeśli popełnimy błąd, są spokojni i wyrozumiali. Do egzaminu byłam bardzo dobrze przygotowana i nic mnie nie zaskoczyło.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 2 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 26.07.2018)
Profesjonalizm pod każdy względem, wszystko bardzo dokladnie wytlumaczone. Jazdy odbywaja się w miłej atmosferze. Pomimo sześcio miesięcznej przerwie nie mam problemu wsiąść do auta i jechać. Bardzo dziękuję Pani Ani za dokladne przygotowanie.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 20.07.2018)
Profesjonalizm w każdym szczególne, trafne uwagi i wskazówki. Przyjemność z odbywania jazd pod okiem Pani Ani.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem

Poniższe Szkoły nie posiadają Zaufanych Opinii

Sprawdź różnicę
2
Leśnik Ośrodek Szkolenia Kierowców

(19 opinii)

Admiralska 26
41-711 Ruda Śląska

bardzo dobry
(ocena z dnia 23.05.2016)
Egzaminy (teoria + miasto) zdane za pierwszym razem. Jazda z Panem Bogdanem to sama przyjemność. Rzeczowo i konkretnie (czasem łopatologicznie, ale niekiedy tego wymagam ;) ), ale "na luzie" i spokojnie. Żadnego spinania kursanta sztywnym podejściem do tematu. Gdybym nie zdał to tylko i wyłącznie ze swojej winy, bo przygotowanie było pierwszorzędne i moja ocena tego ośrodka by się nie zmieniła. Polecam z czystym sumieniem OSK LEŚNIK. Dzięki i pozdrawiam :)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo słaby
(ocena z dnia 09.11.2015)
Ta szkoła jak i OSK LES to KATASTROFA! Jesli chcesz stracisz pieniadze i wykupywac jazdy w innych dobrych szkołach (by zdać egzamin) to możesz zaczac kurs w tej szkole. Wszyskim innym radzę by nie wybierali tej szkoły. Instruktorzy bardzo niefachowi. Auta z instalacja gazowa, wiec rzadko co mozna było wrzucic 6-sty bieg. Wedlug p.[...] pas nalezy zmieniac wykonujac nastepujace czynnosci: 1. NAJPIERW wrzucic kierunkowskaz 2. Po czym spojrzec w lusterko 3. Zmienic pas. Gdy przed wrzuceniem kierunkowskazu chciało sie upewnic czy aby napewno bedziemy mogli zmienic pas, zostawało sie upominanym. Podczas jazd w dzień słoneczny zabronione było kilkukrotne regulowanie słonecznika, bo "przeciez na egzaminie nie bedzie mozna tak robic". Standardowo nauka łuku na obroty kierownicą... Poza tym jak instruktor twierdzi, w nagłych wypadkach TRZEBA nacisnąc tylko pedal hamulca, bo przeciez nacisniecie pedalu sprzegła powodujace ODCIECIE SILNIKA od skrzyni i ODCIECIE wszystkich systemow jak ABS skutkuje DŁUZSZA DROGA HAMOWANIA! Egzanim zdany dzieki jazdom dodatkowym w innej bardziej kompetentnej szkole jazdy. [...] Pieniadze wydane na najgorsza szkole jazdy! Aa pragne jeszcze dodać, ze umawianie sie na jazdy jest takze wyczynem niesamowitym. Duzo godzin jazd po RSL, za to mało w Katowicach. Gdy instruktor wiedzial juz, ze zdaje w Katowicach, stwierdził, że parkowania równoległego nie musimy cwiczyc, bo w tym miejsce bardziej prawdopodobne jest prostopadłe. Hamowanie awaryjne nie przecwiczone ani razu! Wszystkim przyszłym kierowcom radzę by nie kierowali sie tak jak ja, rankingiem szkol jazdy w Rudzie Slaskiej ( w ktorym wtedy szkola ta zajela 1-sze miejsce, obecnie jest rownie wysoko) Krotkie wytlumaczenie minusow oddanych przeze mnie: -ukryte koszty dodatkowe - podczas badan lekarskich dowiedzielismy sie, ze musimy doplacic za te badania 130 zl -trudnosci z umawianiem sie na jazdy - p L[...] jak zwykle ma z tym problemy - instruktor zalatwia prywatne sprawy podczas jazd - tak wazne i pilne jak np. zajechanie do domu i zjedzenie kanapki, podczas gdy kursant czeka te 30-40 min w samochodzie... Z plusow musze przyznac, iż auta byly zadbane i na bierzaco naprawiane
Egzamin na prawo jazdy zdany za 5 razem
bardzo słaby
(ocena z dnia 13.09.2015)
szkolą naucz sie teori idż zdaci w wordzie egzamin w państuwce coś innego a na płycie coś innego badziew
bardzo dobry
(ocena z dnia 22.05.2015)
Zdecydowanie polecam
Egzamin na prawo jazdy zdany za 3 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 17.11.2014)
Polecam tą szkołę jazdy :) cały kurs świetnie mnie przygotował do egzaminu., a dodatkowo miło go wspominam :) Zdawałem 4 razy tylko dlatego, że zjadł mnie stres.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 4 razem
3

(6 opinii)

ul. Gen. Hallera 6 (ZSP TOYOTA)
41-709 Ruda Śląska

bardzo dobry
(ocena z dnia 13.01.2017)
Polecam serdecznie. Atmosfera życzliwa i pełna motywacji. Dużo się nauczyłam. Polecam. Praktyka jak i teoria zdane za pierwszym razem.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 27.07.2015)
Po wielu kursach w Gliwicach i Zabrzu nie było wyników, po kursie i Pani Barbary zdane od razu!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 20.01.2015)
Pełen profesjonalizm zarówno u Pana Romana jak i Pani Barbary. Super podejście nie tylko do swoich kursantów, ale także uczniów z innych szkół. Duża cierpliwość nawet dla najcięższych przypadków :). Wiele objaśnień, wskazówek i porad przydatnych na egzaminie państwowym. Egzamin po jazdach w Bolidzie zdany odrazu :) Brak jakichkolwiek minusów! Szczerze polecam!
bardzo dobry
(ocena z dnia 28.10.2014)
BOLID TO NAJ NAJ LEPSZA SZKOLA W RUDZIE SLASKIEJ PAN ROMEK TO NIE TYLKO DOBRY INSTRUKTOR ALE BARDZO DOBRY CZLOWIEK . .DZIEKUJE MU SERDECZNIE ZA CIERPLIWOSC KTORA MUSIAL MIEC ,ZA WSPARCIE I DOBRE SLOWO . SERDECZNIE DZIEKUJE . Ps.SZWAGRA POZDRAWIAM ZAWSZE NA TORACH. RENATA K.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 4 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 11.09.2014)
Świetni instruktorzy, miła atmosfera i bardzo dobre rezultaty. Serdecznie polecam! :)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
4
Cywil. Ośrodek szkolenia kierowców

(7 opinii)

Oświęcimska 90
41-707 Ruda Śląska

neutralny
(ocena z dnia 07.11.2017)
Kupiłam w tej szkole tylko jazdy dodatkowe i na początku instruktor miał bardzo fajne podejście. |Wszystko jeszcze raz pokazał i wyjaśnił, był bardzo miło nastawiony do nowej osoby. Po kilku jazdach okazało się, że to tylko pozory. Nawet za najmniejszy błąd zbierałam opi***dol. Atmosfera zrobiła się bardzo napięta. Podczas jazd byłam zestresowana do tego stopnia, że przed każdym manewrem bałam się, że popełnię jakiś błąd.
bardzo dobry
(ocena z dnia 15.02.2017)
Profesjonalne podejście,polecam
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
dobry
(ocena z dnia 08.10.2015)
Witam! Bardzo serdecznie pragnę polecić Pana Sebastiana z OSK ,,Cywil". Dzięki miłej atmosferze podczas jazd oraz cierpliwości Pana Sebastiana byłam bardzo dobrze przygotowana do egzaminu państwowego , dzięki czemu zdałam go za pierwszym razem, a same jazdy były przyjemnością a nie koniecznym obowiązkiem. Śmiało mogę nazwać Pana Sebastiana instruktorem z powołania. Jeszcze raz polecam i dziękuje za poświęcony mi czas!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo słaby
(ocena z dnia 23.08.2014)
Niestety, mimo dużej cierpliwości i szczerych chęci nie mogę polecić tego ośrodka. Wykłady teoretyczne przebiegły w miarę sprawnie, choć bez rewelacji (ewidentnie odklepywane na zasadzie "byle było", choć cena za tę część kursu wyjątkowo wygórowana w porównaniu z innymi OSK w okolicy), liczba 30 godzin lekcyjnych także dyskusyjna, choć na papierze materiał zrealizowany. Prawdziwe problemy zaczęły się przy części praktycznej. Notorycznie odwoływane jazdy w sposób wyjątkowo skandaliczny (godzinę, a nawet kilka minut przed) świadczą o braku szacunku dla klienta. Brak odzewu przez wiele dni ws. umówienia się na jazdy, ignorowanie sms-ów kontaktowych, odrzucanie połączeń telefonicznych - w tym OSK to sposób na funkcjonowanie. Z dnia na dzień zostałem poinformowany o urlopie instruktora (dawno zaplanowanym, o którym jako klient powinienem był wiedzieć wcześniej z racji warunków umowy, a także czystej kultury osobistej), co znowuż przystopowało zajęcia. W ciągu miesiąca, kiedy byłem dostępny 24h na dobę każdego dnia odbyłem... 5 godzin jazd! Inna sprawa, że z prawie każdej ucinano mi po kilkanaście minut, kiedy nie prowadziłem samochodu, a także sporo czasu postoju, kiedy to trzeba było wygłosić kursantowi kazanie np. na temat ceny skrzyni biegów (o czym szerzej w dalszej części wypowiedzi), co okazuje się niezbędne to prawidłowego prowadzenia samochodu. Jeśli chodzi o atmosferę podczas zajęć, to muszę być uczciwy - z panem Rafałem kontakt był bardzo dobry, a jego referencje wysokie, niestety miałem z nim okazję uczyć się raptem 2h, ponieważ kierownik zrzucił mu na głowę kilkunastu kursantów, jednocześnie szczęśliwie wypoczywając na rzeczonym urlopie. Pan Ireneusz natomiast wprowadzał bardzo duży ferment do zajęć, notorycznie ukazując swoje niezadowolenie z wykonywanego zawodu (tak, jakby był zmuszany do prowadzenia zajęć), w celu "motywacji" kursanta stosował wyjątkowo zjadliwe "żarciki", które jednak zbyt wiele z humorem wspólnego nie miały, a jedynie podkręcały i tak kiepską atmosferę. W sytuacjach trudnych wybuchowy, co pokazuje, że niestety mimo wysokich kwalifikacji nie potrafi poradzić sobie z problemami kursantów inaczej jak atakiem (nie jest sztuką szkolić utalentowanych uczniów, tylko wykrzesać jak najwięcej z tych słabszych - podobno jest to podstawa edukacji w Polsce, jednak po "Cywilu" tego za bardzo nie widać). Niewiele tłumaczył w sposób jasny, często nie tłumaczył niczego, po czym miał pretensje, że się tego nie wiedziało, zanim raczył to powiedzieć. Polecenia wydawane były na tyle niejasno, że często otrzymywałem reprymendy za wykonywanie operacji, które jeszcze przed chwilą były mi wpajane. Największym błędem kursanta u pana Ireneusza jest natomiast dociekliwość, zadawanie pytań, posiadanie wątpliwości - to wywołuje u niego niezrozumiałe wzburzenie. Do zalet ośrodka na pewno należy dobre zaplecze techniczne - przy czym pan Ireneusz wyraźnie podkreśla, że samochody, a szczególnie nowa Toyota jest "jego autem" i za wszelkie szkody odpowie finansowo kursant. Przyznam szczerze, interesujący motywator, choć niespecjalnie skuteczny w kontekście nauki. W końcu nie wytrzymałem i postanowiłem zmienić ośrodek. Wówczas kierownik nagle znalazł dla mnie czas i nawet przez chwilę próbował być sympatyczny, ale trwało to dzień. Ostatecznie przeniosłem się do innego OSK, w którym w ciągu już pierwszych zajęć - dzięki znakomitej atmosferze i współpracy z wykwalifikowanymi, szanującymi klienta-kursanta instruktorami - opanowałem więcej niż przez cały okres "nauki" w Cywilu (który w zasadzie był jednym wielkim okresem oczekiwania na łaskawy termin jazd przerywany pojedynczymi godzinami kursu). Po zmianie ośrodka mam gwarancję dobrego przygotowania do jazdy. Niestety, dzięki panu Ireneuszowi oraz całemu OSK ,,Cywil" wiem już, że nie zdążę zdać egzaminu przed wyjazdem na studia do innego miasta. Sygnalizowałem to w ośrodku, ale kto by się tu przejmował kursantem, choćby z tego powodu, że zawarł z nim umowę finansową?
bardzo dobry
(ocena z dnia 04.04.2014)
Super osrodek
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
5
Elka. Ośrodek szkolenia kierowców

(3 opinie)

Magnolii 5 lok. 2
41-700 Ruda Śląska

bardzo dobry
(ocena z dnia 20.06.2013)
Generalnie polecam tę. szkołę.Teoria prowadzona bardzo fajnie i ciekawie. tak, że po kilku godzinach na raz nie zasnęłam:) co do jazd to jest to bardzo indywidualna sprawa, bo jak ktoś nie ma do tego smykałki to nawet najlepsza szkoła ma świecie go nie nauczy. Ja swoje jazdy wspominam dobrze. Dobra dostępność instruktorów no i chyba największy plus. NIe uczą łuku na tzw. Pachołki tylko w normalny dobry sposób:)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 4 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 23.04.2013)
Szczerze polecam tę szkołę ze względu na pełen profesjonalizm i cierpliwość instruktorów. Z autopsji wiem, że nauczą każdego - nawet najbardziej oporni kursanci w końcu zdają.
bardzo dobry
(ocena z dnia 08.03.2013)
Bardzo polecam te szkole. zajecia teoretyczne szybko i profesjonalnie, jazdy regularnie i w milej atmosferze. Zdalem za pierwszym razem jak wielu moich przyjaciół uczących się w ELCE. pozdrawiam i dziekuje!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
6
Ina. Ośrodek szkolenia kierowców

(2 opinie)

Doroszewskiego 23
41-703 Ruda Śląska

bardzo dobry
(ocena z dnia 16.04.2017)
Super. Polecam.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 14.04.2014)
Swietny instruktor wytlumaczy wszystko tyle razy ile potrzeba. Zdalam za pierwszym razem ;)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
7

(2 opinie)

Stara 15
41-700 Ruda Śląska

bardzo dobry
(ocena z dnia 26.03.2012)
Bardzo dobra szkoła
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 28.12.2011)
ekstra!!dzisiaj zdałam!!! Pani Kasia najlepsza instruktorka pod słońcem!!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
8
WWW.NAJLEPSZASZKOLAJAZDY.PL

(2 opinie)

UL.MICKIEWICZA 15
41-700 Ruda Śląska

bardzo dobry
(ocena z dnia 31.01.2017)
Doświadczony i opanowany instruktor. Ciekawie przeprowadzona teoria i doborowa atmosfera.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 3 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 30.04.2015)
Pan Paweł to ideał nauczyciela, polecam gorąco, pełen profesjonalizm, super atmosfera :)
9

(1 opinia)

Solidarności 23
41-700 Ruda Śląska

bardzo dobry
(ocena z dnia 05.03.2014)
super instruktorzy- nauka jazdy jest w tej szkole przyjemnością. Polecam z całego serca. Zdałam za 1-wszym podejściem i teorię i praktykę . :)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razemSZKOŁA NIEZWERYFIKOWANA

Szkola Kierowców Auto-Expres

(0 opinii)

Chorzowska 6
41-709 Ruda Śląska