5 988

Ośrodków

140 691

Opinii

95 933

Zaufanych Opinii

4 263

Kuponów rabatowych

Nowy egzamin, czy na pewno?

Nowy egzamin, czy na pewno?

10.01.2013

Elektryzująca informacja spadała na kursantów na początku 2012 roku. Wtedy też zapowiedziano wprowadzenie egzaminu na prawo jazdy w nowej formie. Ostatecznie miał on wejść w życie 19 stycznia 2013 roku. Okazuje się jednak, że nie wszystkie WORD-y przygotowane są  pod względem informatycznym do jego wdrożenia.

Elektryzująca informacja spadała na kursantów na początku 2012 roku. Wtedy też zapowiedziano wprowadzenie egzaminu na prawo jazdy w nowej formie.  Ostatecznie miał on wejść w życie19 stycznia 2013 roku. Okazuje się jednak, że nie wszystkie WORD-y przygotowane są  pod względem informatycznym do jego wdrożenia.

W naszym kraju funkcjonuje 49 ośrodków przeprowadzających państwowe egzaminy na prawo jazdy. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, nowy system informatyczny pozwalających na realizację nowej formy egzaminu na prawo jazdy jest w tej chwili wdrożony raptem w kilkunastu ośrodkach. Taki efekt jest spowodowany konfliktem dwóch wykonawców zlecenia. Pierwszy z nich – Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych odpowiedzialna jest za implementację systemu w czternastu Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Drugi – firma ITS/Sygnity zajmuje się wdrożeniem systemu w pozostałych 35.

Jak przyznał przedstawiciel ITS/Sygnity póki co system udało się wdrożyć w dziesięciu WORD-ach. Zapewnił jednak, że we wszystkich pozostałych zostanie on zaimplementowany na czas. Nie jest to jednak takie oczywiste. Firma bowiem na problem z dostępem do profili kandydatów na kierowcę (PKK). Autorami tego moduł są informatycy firmy konkurencyjnej – Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. ITS/Sygnity zarzeka się, że nigdy nie otrzymali od konkurencji dokładnej specyfikacji, natomiast PWPW odpowiada, że firma chce w ten sposób ukryć błędy własnego oprogramowania.

Jak zakończy się ten wbrew pozorom absurdalny spór? Dowiemy się już 19 stycznia :)
Lista aktualności