Co nowego

10.01.2013

Nowy egzamin, czy na pewno?

Elektryzująca informacja spadała na kursantów na początku 2012 roku. Wtedy też zapowiedziano wprowadzenie egzaminu na prawo jazdy w nowej formie.  Ostatecznie miał on wejść w życie19 stycznia 2013 roku. Okazuje się jednak, że nie wszystkie WORD-y przygotowane są  pod względem informatycznym do jego wdrożenia.

W naszym kraju funkcjonuje 49 ośrodków przeprowadzających państwowe egzaminy na prawo jazdy. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, nowy system informatyczny pozwalających na realizację nowej formy egzaminu na prawo jazdy jest w tej chwili wdrożony raptem w kilkunastu ośrodkach. Taki efekt jest spowodowany konfliktem dwóch wykonawców zlecenia. Pierwszy z nich – Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych odpowiedzialna jest za implementację systemu w czternastu Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Drugi – firma ITS/Sygnity zajmuje się wdrożeniem systemu w pozostałych 35.

Jak przyznał przedstawiciel ITS/Sygnity póki co system udało się wdrożyć w dziesięciu WORD-ach. Zapewnił jednak, że we wszystkich pozostałych zostanie on zaimplementowany na czas. Nie jest to jednak takie oczywiste. Firma bowiem na problem z dostępem do profili kandydatów na kierowcę (PKK). Autorami tego moduł są informatycy firmy konkurencyjnej – Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. ITS/Sygnity zarzeka się, że nigdy nie otrzymali od konkurencji dokładnej specyfikacji, natomiast PWPW odpowiada, że firma chce w ten sposób ukryć błędy własnego oprogramowania.

Jak zakończy się ten wbrew pozorom absurdalny spór? Dowiemy się już 19 stycznia :)
 

 

Ostatnio dodane zaufane opinie

 
  • OSK ULKA
  • Diana Marczak
     
  • Najlepsza szkoła! Profesjonalni instruktorzy oraz bardzo miła atmosfera! Nauka jazdy z OSK ULKA to... więcej >>
  • opinia z dnia 17.11.2017
 
 

WOJEWÓDZTWA