6 459

Ośrodków

260 119

Opinii

202 231

Zaufanych Opinii

7 801

Kuponów rabatowych

Prawo jazdy Poznań

Wyszukaj i zarezerwuj kurs w mieście

Poznań

Znajdź kurs i zarezerwuj

kurs kat. B już od 3050zł

OSK PEGAZ

Sprawdź i zarezerwuj

Ranking szkół jazdy w Poznaniu(98)

Więcej filtrów kursów
10 opinii
bardzo dobry
(ocena z dnia 22.01.2021)
Szkoła jazdy godna polecenia. Zajęcia teoretyczne przeprowadzone w systemie on-line, duży plus w czasach pandemii. Można było siedzieć w domu i na prawdę wynieść z takich zajęć bardzo wiele. Dowodem na to jest zdana teoria za pierwszym razem. Co do praktyki trafiłam na instruktora Łukasza. Lepiej trafić nie mogłam, odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Nigdy nie miałam styczności z autem, a Pan Łukasz sprawił że każda jazda była dla mnie przyjemnością. Pan Łukasz wykazał się dużą cierpliwością, zaangażowaniem oraz potrafił konkretnie przekazać wiedzę pozwalającą zaznajomić się z umiejętnościami jak bezpiecznie prowadzić autko. No i duży plus za samochód - zadbany, w środku czysto i schludnie. Panie Łukaszu, dzięki Panu zdałam za 1 razem. Polecam jazdy tylko z tym instruktorem :)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 14.07.2019)
Uczęszczałem wraz z dwoma kolegami w tej szkole na kurs B+E uczył nas Pan Tadeusz właściciel szkoły zdałem bez żadnego problemu byłem po prostu profesjonalnie poinstruowany jak jeździć z przyczepą aby zdać, dziękuję za wiele cennych wskazówek i pokazywanie złych nawyków wyrobionych przez lata. Polecam tę szkołę w przyszłym roku wyślę tam swoją córkę. Pozdrawiam serdecznie Arek(koledzy również zdali za pierwszym razem)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo słaby
(ocena z dnia 08.10.2018)
Wykupiłam synowi kurs prawa jazdy w tej szkole za 1700 zł. Syn umawiał się z jednorazowo na dwugodzinne jazdy. Instruktor pan Łukasz z którym jeździł stale się spóźniał i skracał lekcje. Z opłaconej dwugodzinnej sesji praktycznie na jazdę zostawało półtorej godziny. Po przejechaniu 30 godzin instruktor oznajmił, że syn nie jest gotowy do przystąpienia do praktycznego wewnętrznego egzaminu. Wykupiłam synowi kolejne lekcje, gdy po kilku dodatkowo opłaconych lekcjach wyraziłam swoje niezadowolenie oddano mi kartę przeprowadzonych zajęć i powiedziano, że mogę szukać sobie nowej szkoły gdzie syn będzie musiał odbyć wewnętrzny egzamin. Uważam to za skandal i nadużycie. Stanowczo nie polecam tej szkoły.
bardzo dobry
(ocena z dnia 27.03.2018)
Bardzo polecam!!!! Instruktorzy z powołania, bardzo miła atmosfera zarówno na wykładach jak i na jazdach :)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 2 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 20.06.2017)
Polecam tą szkołę jazdy na 100%!!! (Muszę powiedzieć, że jestem białorusinką i już 4 lata mieszkam w Poznaniu z powodu studiów). Jeszcze 2,5 miesiąca temu nie wyobrażałam siebie, jako kierowcę, i już dzisiaj o 15.20 za pierwszym razem zaliczyłam praktykę z kategorii B (automat) w WORDzie! Teorię też zdałam za perwszym razem! :-) Serdecznie polecam jako instruktora i wykładowcę Pana Tadeusza Stępniaka! Pan wykładował teoretyczne zajęcia w bardzo spokojny, zrozumiały i przyjacielski sposób, zawsze wszystko było jasne, nawet mnie, człowieku-cudzoziemcu. Zajęcia praktyczne były super spokojne, ciekawe i regularne. Ja, jako osoba nerwowa, wiem, o czym mówię :-) Z pomocą Pana Tadeusza zaliczyłam wszystko za pierwszym razem, spokojnie i z wysoką jakością (zero pomyłek w testach - wewnętrznym i w WORDzie + zero pomyłek na praktycznym egzaminie w WORDzie). Cena za studia w "Formuła L" też jest moim zdaniem bardzo dobra, nawet za automat. Polecam każdemu, kto ceni swój czas, pieniądze i spokój! :-)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
31
Ośrodek Szkolenia Kierowców FORMUŁA L

Naramowicka 239 61-611 Poznań

Ceny i terminy Najbliższy kurs:

Codziennie

Szkolimy w kategoriach:

8 opinii
bardzo dobry
(ocena z dnia 13.09.2023)
Polecam serdecznie! Profesjonalne podejście, życzliwa kadra i bardzo dobre przygotowanie do egzaminu. Kategoria B zdana za pierwszym razem :)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 02.02.2022)
Firma godna polecenia serdecznie zapraszam. Robiłam ostatnio kurs Certyfikat Kompetencji Zawodowych, program zrealizowany w całości profesjonalnie. Obsługa w biurze przemiła i pomocna. Zdałam za 1 razem, zapraszam, tanio!!!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
słaby
(ocena z dnia 30.09.2021)
Robiłem kurs na prawo jazdy kat. C. Robiłem poprzez fundusze europejskie, więc nie miałem jak wybrać ośrodka, Wy jeśli macie taki wybór, omijajcie ich szerokim łukiem: 1. Biuro - totalny nieogar. Na szczęście szybko przestałem cokolwiek załatwiać przez Pana R, który jest najmniej ogarnięty, za to najbardziej nieprofesjonalny. Jednak z Paniami z biura też kontakt tragiczny, wysyłanie jednego papierka, które powinno zająć 15 min. zajmowało tydzień i kilka telefonów przypominających. To samo z przelewem środków na egzamin- musiałem wykonać kilka telefonów, w końcu z wielką łaską jedna z pań zrobiła ten przelew. Przez to wszystko kurs zamiast trwać max 2 miesiące trwał prawie 5. 2. Instruktorzy- to już totalna tragedia: pan M zaczyna od wielkiej korpoprzemowy, która na nic się nie zdaje tylko zabiera godzinę, którą można by wykorzystać na naukę, następnie gdy wspomniałem o opiniach o ośrodku zaczyna wyzywać byłych kursantów, że frustraci, którzy nie zdali egzaminu( tu chcę podkreślić że zdałem za pierwszym razem). Dodatkowo lubi sobie walnąć drzemkę (sic!) Podczas jazdy. W centrum. Drugi Pan, I, ma całkowicie w pompie kursanta i całe jazdy gada przez telefon, a gdy zadaje jakieś techniczne pytanie to grzmi 'moment!' i dopytuje syna czy już go rozładowali xD no i jest jeszcze Pan Piotrek, jedyna ogarnięta osoba w całym ośrodku, tylko dzięki temu Panu ocena ośrodka to 2 a nie 1, bo byłoby to nie fair wobec Pana Piotrka. Na szczęście miałem z nim większość jazd. 3. Infrastruktura. Na początku wydaje się wszystko ładnie pięknie, budynek odnowiony, biuro ładne, placyk już trochę gorzej, ale auta to już nie taka bajka, w połączeniu z instruktorem M i I jeszcze gorzej, bo gdy zły stan techniczny i skrzypienie sprzęgła przez zużycie zwalają na zła technikę kursanta xD albo gdy zbyt luźny przełącznik skrzynki górnej i dolnej sam(sic!) Się przełącza to drą ryja na kursanta xD Reasumując - na pewno są gorsze ośrodki, ale tych lepszych jest Zapewne więcej. Jeżeli jesteście osobami, które nie potrafią walczyć o swoje i wykonywać telefonów ponaglających, to lepiej to przemyślcie, oni sami z siebie nic nie zrobią. Jeśli nie jesteście zmuszeni, nie korzystajcie z ich usług.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
dobry
(ocena z dnia 03.02.2019)
ATC s.c. Poznań . Przyjazne nastawieni do kursantów. Starają się pomagać we wszelkich formalnościach w uzyskaniu dofinansowania. Zawsze frontem do petenta. Instruktorzy konkretni. Jak trzeba to potrafią opieprzyć , ale to tylko wychodzi na dobre. Polecam Pana Zbigniewa jeżeli myślicie o kursach C i CE . Bardzo skrupulatny i konkretny Pan, Stara się nauczyć, Jak się przyłożycie to sukces gwarantowany. Polecam. Andrzej
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 07.01.2019)
Super szkoła!! Wszystko odbyło się bez problemu. Instruktorzy doskonale tłumaczą i świetnie przygotowali do egzaminu!!Panie w biurze bardzo pomocne!Dziękuje!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
32
ATC Grupa

Mrągowska 11 60-161 Poznań

Ceny i terminy Najbliższy kurs:

Codziennie

Szkolimy w kategoriach: B, C, C+E

6 opinii
bardzo dobry
(ocena z dnia 30.04.2018)
Teoria przedstawiona w bardzo zrozumialy sposob z humorem. Na kazde spotkanie przychodzilem z checia, by sie posmiac. Egzamin zdany bez powtarzania w domu, wszystkiego dowiedzialem sie z wykladow. Praktyka prowadzona w bardzo przyjemnej atmosferze z kazdym z instruktorow, bez stresu.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 06.03.2017)
Najlepsza szkoła jazdy, Pan Ryszard super !
Egzamin na prawo jazdy zdany za 2 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 09.02.2017)
Pełen profesjonalizm i pełne skupienie na kursancie. W 100% najlepszy wybór jeśli chodzi o szkołę nauki jazdy.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 2 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 16.12.2016)
Egzamin zdany za pierwszym razem. Jazdy to była sama przyjemność. Nauka przez śmiech i zabawę. Miło i pożytecznie spędzony czas.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 18.10.2016)
Pełen profesjonalizm. Przy zaangażowaniu kursanta zdane z 1 razem. Polecam RYSZARDA.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
33

Starowiejska 1 61-644 Poznań

Ceny i terminy Najbliższy kurs:

Codziennie

Szkolimy w kategoriach:

6 opinii
bardzo dobry
(ocena z dnia 08.04.2023)
Egzamin zdany za pierwszym razem, a to mówi samo za siebie :) Nauka jazdy z Panem Wiesiem przebiegła bezproblemowo. Ćwiczyliśmy wszystkie możliwe opcje, które mogły pojawić się na egzaminie. Miałam wsparcie zarówno z teorii jak i praktyki. Wiedziałam czego mogę spodziewać się na egzaminie i nic mnie nie zaskoczyło. Polecam serdecznie
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 06.04.2023)
Pan Wiesiu jest bardzo przesympatyczny, wszystko na spokojnie i zrozumiale tłumaczy. Podczas jazdy jest bardzo przyjemna atmosfera. Widać , że Pan Wiesiu robi to z powołania a nie przymusu. Bardzo polecam ,nauka przed wszytskim bez stres i żadnych nerwów!
bardzo dobry
(ocena z dnia 05.04.2023)
Polecam
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
dobry
(ocena z dnia 05.04.2023)
Zdane za pierwszym! To najlepsza rekomendacja!
bardzo dobry
(ocena z dnia 05.04.2023)
Polecam z całego serca. Prawo jazdy zdałam za pierwszym razem w wieku 18 lat. Po 14 latach praktyki jazdy autem mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że zostałam przygotowana perfekcyjnie do radzenia sobie w każdej sytuacji na drodze. Polecam każdemu, kto nie tylko chce zdać egzamin, ale przede wszystkim chce pewnie i bezpiecznie jeździć.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
34

ul. Hangarowa 14 60-409 Poznań

Ceny i terminy Najbliższy kurs:

Codziennie

Szkolimy w kategoriach:

12 opinii
bardzo dobry
(ocena z dnia 25.10.2021)
Warto wspomnieć o ciekawych wykładach teoretycznych, gdzie prowadzący stara się prowadzić interaktywnie z udziałem kursantów, wplataniem ciekawych historii tyczących sytuacji na drodze oraz daje możliwość rozwiania niejasności. Panie, u których można się zapisać są miłe, służą pomocą, gdy trzeba i starają się pomóc w znalezieniu dogodnego terminów. Instruktor od praktyki cierpliwy, potrafi wskazać błędy oraz poinstruować na co zwracać uwagę. Nie "siedzi" w telefonie. Można pojechać w miejsca nie tylko, które są na egzaminie, co jest dużym plusem w nauce poruszania się autem. Dobra atmosfera, bez krzyków, sztywności, można pożartować. Nie wiem jak inni instruktorzy, ale szczerze mogę polecić pana Adama. Dobre przygotowanie do egzaminu. Jedyny minus to przynajmniej u mnie długi czas oczekiwania między końcem teorii, a początkiem praktyki. Ale chętnych jest sporo.
bardzo dobry
(ocena z dnia 25.01.2019)
Szkoła nauki jazdy zdecydowanie godna polecenia, szybko, profesjonalnie i w przyjaznej, miłej atmosferze. Przychodziłam na zajęcia teoretyczne i praktyczne z takim samym entuzjazmem i zapałem na każde spotkanie. Bardzo dużym plusem jest system ratalny płacenia za kurs, nie ma ukrytych kosztów, a kolejne wpłaty są bardzo korzystnie rozłożone w czasie. Wszystkie informacje są przekazywane z odpowiednim wyprzedzeniem, w bardzo zrozumiały i przystępny sposób, nie ma mowy o jakimś zaskoczeniu. Sprawna komunikacja zarówno z sekretariatem jak i z instruktorem prowadzącym jazdy. Świetna sprawa, nauka była czystą przyjemnością. Nawet nie wiem kiedy ten czas minął, a już zapisywałam się egzamin państwowy i bez problemu go zdałam! Polecam serdecznie jako świeżo upieczony kierowca :) Pozdrawiam całą ekipę ATUTu! Karola
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 26.09.2018)
Nie mam w zwyczaju pisać opinii na jakikolwiek temat w internecie, jednak tym razem inaczej się nie da. Zgłosiłam się do Atutu na jazdy doszkalające, teraz żałuję, że nie zrobiłam tam całego kursu. Pan Mirek przez 10 godzin nauczył mnie więcej, niż poprzednia szkoła jazdy w 30h... Pan Mirek ma cudowne podejście do kursanta, dobrze tłumaczy, poświęca tak dużo czasu na każdą, nawet najmniejszą rzecz tak aby była ona opanowana w 150%. Pan Mirek nie dość, że nauczył mnie jeździć to przede wszystkim dał mi lekcję życia. Nauczył mnie wierzyć w siebie i w swoje umiejętności prowadzenia samochodu. Z całego serca dziękuję również Pani Kasi, która zawsze potrafiła rozwiązać najtrudniejszy problem i odpowiedzieć na każde pytanie. Serdecznie polecam każdemu tą szkołę jazdy. Nie jestem w stanie nic złego o nich powiedzieć. Jeśli ktoś chce zdać egzamin to Atut jest miejscem dla niego!- Pozdrawiam, Kubuś Fatalista :)
bardzo dobry
(ocena z dnia 26.08.2018)
Bardzo miła atmosfera nauki. Świetny instruktor jak i prowadzący teorię. Konkretni ludzie robiący dobrą robotę.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 3 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 19.07.2018)
Najlepsza szkoła do prawka super ekipa niesamowicie uczą. Szczególnie chciałbym pochwalić instruktora Mirosława Rominiecki jego sposób nauczania oraz przekazywania wiedzy pozwolił mi za pierwszym razem zdać prawko!!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
35

os. Zwycięstwa paw. 109 61-652 Poznań

Ceny i terminy Najbliższy kurs:

Codziennie

Szkolimy w kategoriach:

5 opinii
bardzo dobry
(ocena z dnia 13.09.2018)
Pan Waldemar - Bardzo cierpliwy instruktor. Zawsze znajduje rozwiązanie zagadek zadawanych przez kursantkę :D jak trzeba to i 10 razy powtórzy odpowiedź na to samo pytanie. Dzięki niemu bezproblemowo zdałam za pierwszym razem i za kółkiem czuję się jak ryba w wodzie! Od początku jasne zasady współpracy, cena kursu nagle nie urosła. Nie było problemów z umawianiem się na jazdy, nawet przed egzaminem. Pan Waldemar sam proponował rozwiązania np. zostawić 4 godziny przed egzaminem i zapisać się na godziny dzień przed i w dniu egzaminu.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo słaby
(ocena z dnia 21.10.2017)
Czytając pozytywne opinie na temat tego ośrodka,postanowiłam zapisać się do pana Waldka. Niestety, bardzo się zawiodłam. Niemiłe komentarze,brak jakiegokolwiek motywowania do jazdy samochodem, nieprzyjemna atmosfera,dużo ważnych podstaw jest pominiętych,uczą złych nawyków.Instruktor jest nastawiony na taką naukę,aby po ukończeniu kursu wykupić u niego dodatkowe lekcje doszkalające. Poza tym podczas jazd,na których młody kierowca powinien szkolić swoje umiejętności,musi zawieźć instruktora,aby ten mógł załatwić swoje prywatne sprawy(a czas lekcji ucieka). Z całego serca nie polecam tego ośrodka. NIepotrzebnie wydane pieniądze!
bardzo dobry
(ocena z dnia 04.05.2017)
Serdecznie polecam ten ośrodek..już poleciłam go wielu moim znajomym i jeszcze nikt sie nie zawiódł. Pan Waldek, z ktorym jeździlam jest po prostu super!! Ma świetne podejście, jest bardzo spokojny i zwraca uwagę na ważne rzeczy. Czują się z nim dobrze również osoby bojące się wsiaść za kierownice:) całkowicie popecam Noemi
Egzamin na prawo jazdy zdany za 2 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 20.02.2014)
Bardzo dobry instruktor Waldek,słyszałam o nim same pozytywne opinie.Sama wysłałam kilka osób na naukę do tego instruktora.Po kilku latach odważyłam się przełamać lęk i sama się odważyłam. Zdałam za drugim razem. Nauka z tym instruktorem to sama przyjemność i satysfakcja ze świadomości ,że jest się kierowcą. Kierowcą,który jeździ, a nie kierowcą,który ma prawo jazdy. Pozdrawiam zdających i polecam gorąco instruktora Waldka. Renia
Egzamin na prawo jazdy zdany za 2 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 29.01.2013)
SWietny osirodek szkolenia kierowcow,mila atmosfera przyjemni instruktorzy wszystko wytlumacza tak jak trzeba!!!! Duzy plus to to ze biuro plac jak i sala znajduja sie w promieniu 50m od siebie!!! Polecam nawet dojezdzajacym z daleka oplaca sie moim zdaniem!!!!
36

Osiedle Rzeczypospolitej 17 A 61-397 Poznań

Ceny i terminy Najbliższy kurs:

Codziennie

Szkolimy w kategorii B

5 opinii
bardzo dobry
(ocena z dnia 21.04.2024)
Bardzo dobra szkoła jazdy. Pan Wojtek jest bardzo dobrym instruktorem, cierpliwym i każdego nauczy jeździć na motorze. Te dwadzieścia godzin nauki to sama przyjemność, egzamin zdany bez problemu. Plac do nauki w dobrym miejscu i odpowiednio wyposażony. Polecam, dzwońcie i zapisujcie się jak najszybciej!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 2 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 25.05.2022)
Bardzo polecam szkołe
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo słaby
(ocena z dnia 30.06.2021)
Nie polecam. Szkoła tylko dla osób, które już potrafią jeździć. Nie ma teorii, jest za to film z Hołowczycem z lat 90. Jazdy męczące - instruktor uważa, że wszystko powinno się już umieć, mętne tłumaczenia manewrów wyuczone "na sposób" bez faktycznego dopasowania do możliwości kursanta. Bardzo słabe terminy, brak elastyczności - instruktor jeździ między 9 a 17, tylko w tygodniu. Najlepsza z jazd jest muzyka w aucie. Nie powtórzyłabym kursu w tej szkole.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 21.11.2014)
Super szkoła! POLECAM! Cudowny instruktor-z powołania. Miła atmosfera podczas kursu. Cieszę się, że zdecydowałam się na Pana Andrzeja :)
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 20.05.2014)
Oczywiście, że dam 5 gwiazdek :) Super instruktor cierpliwy dobrze tłumaczący, któremu nie zależy na pieniądzach tylko na Nas uczniach. Szkoła ma ceny normalne, przynajmniej wiem za co płacę i nie muszę się obawiać że będę jeździć tylko w rewirach gdzie jest szkoła.Bardzo elastyczne godziny w których można się umówić. Lepiej trafić nie mogłam :)
37

os. Rusa 110 61-245 Poznań

Ceny i terminy Najbliższy kurs:

Codziennie

Szkolimy w kategoriach:

7 opinii
słaby
(ocena z dnia 13.03.2019)
Instruktor uczący typowo pod egzamin i z błędami typu nadużywanie hamulca ręcznego. Skupiony na własnych, prywatnych problemach. Jedyny plus-nauczył mnie jazdy na autostradzie, bo mieszkał w pobliżu. Nie dziwi mnie tak niskie miejsce w rankingu, chociaż w rankingu zdawalności owa szkoła miała 14.
neutralny
(ocena z dnia 20.01.2017)
Dla samej szkoły przyznałbym 1 gwiazdkę, jedna wielka masakra. Zmiany personelu co chwilę, teoria prowadzona przez p. Darka ma być chyba zabawna ale nic nie wnosi bardzo mało praktycznej wiedzy. Pierwsza pomoc kolejna porażka... materiały do nauki dostałem z miesięcznym opóźnieniem bo pani recepcjonistka zapomniała( bardzo szybko skończyła tam pracę ). No i instruktor pan Paweł, jedyny plus tego miejsca większość jad miałem z nim nie będę go specjalnie opisywał bo już nie pracuje w tym ośrodku nie dziwie się pewnie też miał dosyć dezorganizacji tego miejsca... Na plus cena ale nie wiem czy jest warta tego żebv jeździć tym rozpadającym się autem. plac to porażka nie ma nim górki . bardzo dziwna polityka tej szkoły. Jeśli ktoś ma mieć kurs z p. Andrzejem współczuje miałem z nim kilka godzin i po za pogawędką o politykach i o tym jakie moje studia są beznadziejne to nic wartościowego się nie wydarzyło. koszt kursu 1300 zł
Egzamin na prawo jazdy zdany za 3 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 10.09.2016)
Bardzo polecam "Awans". Wykłady z Panem Darkiem pierwsza klasa, a jazdy z Panem Pawłem to czysta przyjemność. Zawsze zrobi z wami to, czego nie za bardzo umiecie lub z czym nie czujecie się na siłach.
bardzo dobry
(ocena z dnia 03.08.2016)
Jak najbardziej polecam tę szkołę! Zdałam teorię w wordzie na 100% i praktykę za pierwszym razem!!! Tak przygotował mnie instruktor Paweł, świetnie prowadzi jazdę, wszystko tłumaczy cierpliwie i nigdy nie krzyczy. Dwa razy miałam z szefem - też super. Nigdy nie było problemu z jakimiś opóźnieniami w jazdach. A pan Darek który robi wykłady ma bardzo dobry kontakt z kursantami. Mają trudności z umawianiem na jazdy bo tyle jest chętnych. Polecam szczerze!!!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
słaby
(ocena z dnia 11.03.2015)
Robiłem kat. C jedna wielka masakra tyle powiem.
38

Wierzbięcice 2 61-568 Poznań

Ceny i terminy Najbliższy kurs:

Codziennie

Szkolimy w kategoriach: A, B

3 opinie
bardzo dobry
(ocena z dnia 09.04.2021)
Jestem bardzo zadowolona z przeprowadzonego kursu. Pani instruktor bardzo miła,cierpliwa, wielu rzeczy mnie nauczyła. Bardzo dobrze dzięki niej poszło mi na egzaminie!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 2 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 26.01.2021)
Polecam z czystym sumieniem! Profesjonalne podejście do kursanta. Miła i przyjemna atmosfera. Polecam jazdy z Panią Katarzyną !!
bardzo dobry
(ocena z dnia 30.11.2016)
Mega Pozytyw egzamin C i C+E zdane za pierwszym razem. Polecam każdemu z czystym sumieniem w przyszłym roku ide tam na motor.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
39

os. Władysława Łokietka 104 61-616 Poznań

Ceny i terminy Najbliższy kurs:

Codziennie

Szkolimy w kategoriach:

3 opinie
bardzo dobry
(ocena z dnia 27.03.2015)
Polecam tą szkołę jazdy, miły instruktor z wielkim doświadczeniem i profesjonalnym podejściem do kursu. No i co najważniejsze prawo jazdy zdane za pierwszym podejściem bez żadnych problemów, czy blędów.
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 29.06.2014)
Polecam tą szkołę jazdy, wspaniały instruktor, wspaniała atmosfera, i co najważniejsze prawko zdane za pierwszym razem. POLECAM !!!!
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
bardzo dobry
(ocena z dnia 21.11.2012)
Moim zdaniem bardzo dobra szkoła, nauka odbywa się w przyjaznej atmosferze i bez stresów. Polecam
Egzamin na prawo jazdy zdany za 1 razem
40

Solna 12 60-406 Poznań

Ceny i terminy Najbliższy kurs:

Codziennie

Szkolimy w kategoriach: A, B

Miasto Poznań jest stolicą województwa wielkopolskiego i jest położone nad rzeką Wartą. Poznań to jest miejscem, gdzie zbiega się 5 dróg krajowych – nr 5, 11, 32, 92, autostrada A2 i drogi wojewódzkie. Stolica wielkopolski jest ważnym ośrodkiem handlu, turystyki, przemysłu i logistyki.

W Poznaniu znajduje się dużą liczba szkół jazdy. Dzięki temu przyszli kursanci są w stanie wybrać najlepszą szkołę jazdy, w zrobią kurs na prawo jazdy. Egzaminy państwowe na prawo jazdy w Poznaniu odbywają się Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który znajduje się na ul. Wilczak 53.

Trzeba zastanowić się, czy każdy z ośrodków szkolenia kierowców jest właściwym miejscem na zrobienie kursu na prawo jazdy? Zrobienie prawa jazdy jest dla człowieka bardzo ważnym punktem w życiu człowieka. Posiadanie odpowiednich uprawnień do prowadzenia poszczególnych pojazdów daje nam możliwość rozwoju w karierze zawodowej i w życiu prywatnym. Dla osób, które szukają szkoły jazdy, a nie wiedzą czym się kierować przy wyborze dobrego OSK z pomocą nadciąga ogólnopolski Ranking Szkół Jazdy i wyszukiwarka kursów - SuperPrawoJazdy.pl!

Ośrodek szkolenia kierowców powinien wyróżniać się profesjonalną i doświadczoną kadrą instruktorów, co przekłada się na dbałość o każdy element szkolenia kursantów. Pamiętaj, że instruktorzy nauki jazdy mają przede wszystkim przygotować się do odpowiedzialnej i bezpiecznej jazdy na drodze, a nie na pamięciowych zachowaniach, które pozwolą Ci zdać egzamin państwowy. Warto też zwrócić uwagę na to, aby szkoła jazdy posiadała te same pojazdy, które są do dyspozycji na egzaminie państwowym w WORD. Niektóre ośrodki podstawiają auta z kursu na egzamin. Dobrą praktyką jest też sprawdzenie opinii na temat szkoły jazdy.

Aktualności z miasta Poznań

Majówka coraz bliżej a czy ty masz już prawo jazdy kategorii B+E ?

Chcesz wyjechać z większą motorówką nad jezioro lub przewieźć żaglówkę, jacht nad morze ? A może planujesz wypad na pole kempingowe z przyczepą ? Do tego typu wypraw niezbędne może być prawo jazdy kategorii B+E.

Prawo jazdy kategorii B+E, do czego uprawnia ? Jak wygląda kurs oraz egzamin ? 

Kategoria B+E uprawnia do kierowania pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony wraz z przyczepą inną niż "Przyczepa lekka" o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.
Kierowca, która posiada prawo jazdy kategorii B może poruszać się z przyczepą lekką (DMC do 750kg) lub z przyczepą inną niż przyczepa lekka pod warunkiem, że DMC (dopuszczalna masa całkowita) pojazdu oraz przyczepy nie przekracza 3,5 tony. W przypadku przekroczenia tej wartości, kierowca zobowiązany jest posiadać prawo jazdy kategorii B96 (DMC do 4250 kg) lub kategorii B+E.
W zakresie kategorii B+E dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 tony, czyli maksymalna dopuszczalna masa całkowita całego zestawu kategorii B+E wynosi: 3500 kg (pojazd) + 3500 kg (przyczepa) = 7000 kg.


Kurs oraz egzamin w zakresie kategorii B+E najczęściej odbywa się na samochodach typu BUS wraz z przyczepa ciężarową 1 lub 2-osiową.  Są to najczęściej takie marki pojazdów jak: Opel Vivaro, Renault Trafic, Fiat Talento, Opel Movano, Renault Master czy Fiat Ducato. 

Kurs kategorii B+E składa się z minimum 15 godzinnego szkolenia praktycznego oraz egzaminu wewnętrznego z części praktycznej. W przypadku kategorii B+E nie ma szkolenia teoretycznego (kursant nie zdaje również egzaminu teoretycznego w WORD) oraz zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy w razie uczestnictwa w zdarzeniu drogowym/wypadku, – uznaje się, że osoby te odbyły szkolenie w zakresie nauki udzielania pierwszej pomocy w ramach uzyskiwania prawa jazdy kategorii B. 

Egzamin państwowy składa się z części praktycznej: zadań na placu manewrowym:

- sprawdzenie czynności kontrolno-obsługowych w pojeździe oraz przygotowania się do jazdy;
- sprzęgania oraz rozprzęgania pojazdu samochodowego z przyczepą:
- jazdy pasem ruchu do przodu oraz do tyłu (tak zwana jazda po łuku);
- parkowań: skośnego, prostopadłego (wjazd tyłem, wyjazd przodem) oraz prostopadłego (wjazd przodem, wyjazd tyłem);
- ruszania pojazdem z przyczepą na wzniesieniu.

Oraz z zadań w ruchu drogowym (tak zwana jazda po mieście).

Podsumowując, jeśli planujesz podróże między innymi z motorówką, łódką, przyczepą kempingową, przyczepą do przewozu koni lub lawetą a DMC zespołu pojazdów przekracza 3500 kg niezbędne jest prawo jazdy kategorii B+E. 

Automat czy manual. Jakie prawko zrobić?

Zdania wśród znajomych i osób, z którymi podejmujesz temat i próbujesz się poradzić mogą być podzielone. Dlatego poruszyliśmy go tutaj i rozwiniemy obie możliwości- oczywiście abstrahując całkowicie od pewnych ograniczeń kursantów, które są nie do przeskoczenia np. różnego rodzaju niepełnosprawności. ????

Manual czy automat? Jakie prawo jazdy zrobić? ????????????

AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW ????

Ok... podczas zajęć praktycznych jest to na pewno wygodne, ponieważ nie posiadając jeszcze na początku dobrej podzielności uwagi między używaniem właściwych pedałów, zmianą biegów i obserwacją tego, co dzieje się wokół nas- reakcją na sygnalizację świetlną, autobusy włączające się do ruchu, etc.- jest to wygoda i trochę zadań sobie tym odejmiesz. Jesteś pozbawiony sprzęgła i nie musisz kontrolować tego, aby auto nie zgasło Ci w najbardziej kluczowym momencie.

ALE! Czy idąc na kurs prawa jazdy- faktycznie powinieneś skupiać się na wygodzie i zabieraniu sobie możliwości nauczenia się czegoś więcej, płacąc za to taką samą lub nawet czasami większą kwotę? 

Po zrealizowaniu kursu, zapoznawaniu się z przepisami, wyjeżdżeniu wielu godzin po mieście, zdaniu egzaminów państwowych- praktycznych i teoretycznych- dostajesz do ręki plastik, który w miejscu "Ograniczenia" ma wpisany kod 78- czyli "uprawnienie do kierowania wyłącznie pojazdami z automatyczną skrzynią biegów".  I w zasadzie to masz prawo jazdy, ale nie do każdego auta możesz wsiąść, żeby poprowadzić. :) 

Kurs na manualnej skrzyni biegów uprawnia Cię do prowadzenia pojazdów również z automatyczną skrzynią- nie ograniczamy się tu w żaden sposób tylko do określonej części pojazdów i żadna sytuacja życiowa Cię na pewno nie zaskoczy. ????

Podsumowując- jeśli już płacisz za kurs i jeśli możesz sobie na to pozwolić - zapłać za nieograniczone możliwości i umiejętności, jakie może Ci dać. ????????????

Manualna skrzynia biegów to nic strasznego, ale żeby to sobie udowodnić- wystarczy się z tym zmierzyć. 

Róbcie prawko ludzie!

Prawo jazdy kluczem do wolności

Przed Wami kolejny miesiąc zdalnej edukacji. Siedzenia w domu ciąg dalszy w dresie i bez kontaktu z żywym człowiekiem. Budowanie relacji z ludźmi to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu jaka może człowieka spotkać. Znajomości, kontakty, wspólne imprezy, robienie sobie żartów w klasie, stresik przed sprawdzianem, pierwsze szalone szkolne miłości, to składa się na wspomnienia ludzi starszych. Nie odbierajcie sobie tego siedząc z nosem w telefonie i oczami wlepionymi w ekran monitora. Edukacja zdalna to nie musi być sposób na całe wasze młode życie!

Pandemia się w końcu skończy i wrócimy do żywych. Pamiętajcie, że czeka Was dorosłe życie w realnym świecie. Są wśród Was osoby, które będą pracowały z ludźmi i dla ludzi! Dbając o zdrowie, dbajcie też o swoją zawodową przyszłość! Nawet jeżeli planujesz być programistą siedzącym w piwnicy bez okien, uwierz mi, prawo jazdy Ci się przyda szybciej niż Twój procesor myśli.

PRAWO JAZDY to jeden z elementów budowania swojej niezależności osobistej od innych, budowania CV dla potencjalnego pracodawcy, w dzisiejszych czasach mobilność to duży atut. Możliwość szybkiego dojazdu do klienta to klucz do sukcesu w biznesie. Zamawiasz wszystko przez "Internety" to pomyśl, że ktoś te paczki musi dostarczyć, tak to kurier, a kurier jest mądry i ma prawko i w obecnych czasach zarabia bardzo dobrze. Masz ochotę na azjatycką kuchnię, klikasz i już do Ciebie jedzie jedzonko. Żebyś Ty mógł delektować się pysznym posiłkiem ktoś kto ma prawko musiał wszystkie produkty dostarczyć bardzo często z drugiego końca świata.

Mając prawo jazdy możesz zwiedzać cały świat, ale zacznij od Polski! Pojedź nad Bałtyk, nawdychaj się jodu, zanurz się w lodowatej wodzie i poczuj, że ŻYJESZ. Jedź w góry i zobacz jak jest tam pięknie, jak zdobycie szczytu dodaje Ci skrzydeł. Chcesz poczuć wiatr we włosach? Mazury gwarantują takie wrażenia, że zaniemówisz. Lubisz dzikość przyrody? Bieszczady to gwarancja przygody i niezapomnianych doznań duchowych. Chcesz tajemnic? W Polsce jest tyle zamków, pałaców, budowli kryjących w sobie zagadki świata, że życia Ci nie starczy, żeby je wszystkie poznać.

Nie zwlekaj z robieniem kursu na prawko, nie odkładaj tego na później, na kiedyś tam. Nie szukaj wymówek, że zimno, że matura, że nie nauczę się, że to nie dla mnie. Prawko to dopiero początek EXTRA przygód, możliwości podjęcia pracy, założenia swojego mobilnego biznesu, możliwości stania się niezależnym człowiekiem.

Jeżeli wszyscy zanurzymy się w ekrany telefonów, monitorów to staniemy się żyjącymi ZOOMBIE!

Ja mam 40 lat jestem właścicielem szkoły jazdy OSK EXTRASZKOLENIA w Poznaniu. Jak miałem 18 lat to każdy z nas przebierał nogami żeby iść na kurs prawa jazdy i poczuć się dorosłym. Prawko i samochód były dla nas czymś na co się czekało 18 lat! Wielu moich znajomych z tamtych lat zarabia masę pieniędzy dlatego, że mają prawko! Są mobilni i mogą w ten sposób świadczyć usługi w całej Polsce i Europie, a pandemia jeszcze bardziej pokazała siłę mobilności w biznesie.

Drogi przyszły i obecny kurancie, wyjdź z domu, zrób prawo jazdy, zdaj egzamin, rusz "cztery litery" i poznawaj, smakuj, chłoń, baw się - po prostu ŻYJ!

Prawo jazdy kategorii B na automat?

Egzamin samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Jakie wady, a jakie zalety?

Z roku na rok coraz większa liczba kursantów wybiera kurs nauki jazdy kategorii B z kodem 78 czyli potocznie mówiąc kategoria „B – Automat”. Jeszcze kilka lat temu tego typu kursy wybierały głównie osoby starsze lub osoby, które posiadały jakieś dysfunkcje np. niedowład jednej z kończyn, nogi, ręki (problem z obsługą pedału sprzęgła lub drążka zmiany biegów) Jeżdżąc samochodem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów osoby, które nie posiadają pełnej sprawności mają znacznie prostszą obsługę auta.

Jednak od kilku lat trendy jazdy „automatem” są coraz większe, ludzie patrzą na wygodę, a i dostępność aut z przekładnią automatyczną jest dużo większa niż jakieś 5-10 lat temu. Mówiąc krótko kiedyś automat nie był tak popularny a większość ludzi zwłaszcza w Polsce posiadały auta ze skrzynią manualną.

Czy aby zrobić prawo jazdy kategorii B ze skrzynią automatyczną muszę posiadać specjalny nr PKK?

Absolutnie nie, procedura jest taka sam jak w przypadku tradycyjnego kurs nauki jazdy kategorii B na skrzyni manualnej. Mało tego osoby, które nie są do końca zdecydowane jaki rodzaj kursu chcą odbyć mogą rozpocząć kurs na skrzyni manualnej a w trakcie szkolenia przenieść się na skrzynie automatyczną, jeśli stwierdzą, że jednak jazda „manualem” nie jest dla nich.

Jaki wady a jakie zalety robienia kursu prawa jazdy B-78 – z automatyczną skrzynią biegów?

Może w pierwszej kolejności zacznijmy od zalet. Na pewno osoby, które realizują kurs na skrzyni automatycznej od początku mogą większą uwagę poświęci na to co się dzieje, na drodze (zwracać większą uwagę na znaki drogowe zarówno pionowe jak i te poziome) obsługa „automatu” jest dużo prostsza, jest to praktycznie system zero – jedynkowy. Mamy dwa pedały gaz i hamulec, nasza lewa noga nie jest w żaden sposób angażowana, więc albo dodajemy gazu i przyśpieszamy albo wciskamy pedał hamulca w celu wytracenia prędkości, zwolnienia lub całkowitego zatrzymania się. Samochód wyposażony w automatyczną lub półautomatyczną skrzynię biegów nie jest tak absorbujący niż pojazd z przekładnią „ręczną” – manualną. W początkowej fazie większość kursantów ma problemy z ruszaniem, zmianą biegów. Bardzo często zdarza się, że dopiero po 8-10 godzinach jazdy, czyli 1/3 całego kursu prawa jazdy, osoby szkolone zaczynają płynnie ruszać, zmieniać biegi. Kolejną zaletą jest fakt, iż ten samochód nigdy nie zgaśnie, co jest dość częstą przypadłością nie tylko podczas samego kursu, ale również podczas egzaminu państwowego w WORD. Ponieważ kategoria B- Automat w chwili obecnej nie jest jeszcze aż tak popularna, ośrodki egzaminacyjne nie posiadają własnej floty aut egzaminacyjnych z automatyczną skrzynią biegów, tylko ośrodki szkolenia kierowców, które posiadają tego typu kurs w swojej ofercie, podstawiają pojazd na egzamin państwowy. W praktyce oznacza to, że auto szkoleniowe jest jednocześnie też pojazdem egzaminacyjnym, co na pewno korzystniej wpływa na samopoczucie kursantów, ponieważ auto jest już w jakiś sposób znane.

Jedyną wadą, jeśli w ogóle można uznać to za wadę jest fakt, iż po zdanym egzaminie państwowym w prawie jazdy widnieje kod ograniczający „78” który uprawnia nas do poruszania się tylko i wyłącznie pojazdem wyposażonym w automatyczną skrzynie biegów. W przypadku,kiedy kierowca ma w prawie jazdy zapisany kod 78, a zasiądzie za kierownicą samochodu z manualną skrzynią biegów, to jest traktowany jako osoba, która prowadzi auto bez prawa jazdy. Nie posiada ona bowiem koniecznych uprawnień doprowadzenia tego typu pojazdu. Gdyby jednak w przyszłości osoba, która posiada już prawo jazdy kategorii B z kodem 78 chciała uzyskać uprawnienia bez ograniczeń, wystarczy jeszcze raz w ośrodku egzaminacyjnym zdać sam egzamin praktyczny na pojeździe z manualną skrzynią biegów. Nie musimy zapisywać się na nowy kurs, przechodzić obowiązkowo jakiegoś szkolenia czy wyjeżdżać jakieś określonej liczby godzin.
W przypadku egzaminu z części teoretycznej mamy ją z „automatu” zaliczoną ze wcześniejszego egzaminu, który już odbyliśmy.

Luty, luty załóż buty..."Motocyklowe", czyli sezon motocyklowy tuż, tuż...

Jak rozpocząć szkolenie motocyklowe? Czym się sugerować przy wyborze szkoły nauki jazdy?

Co prawda warunki pogodowe za oknem nie zachęcają zbytnio do jazdy na "dwóch kółkach" jednak luty to dobry czas, aby poczynić pierwsze kroki w tym kierunku.

Od czego zacząć ? 

Najlepiej od spraw administracyjnych, czyli udajemy się do lekarza medycyny pracy, który przeprowadza badania lekarskie dla kierowców oraz do fotografa w celu wykonania aktualnej fotografii, jeśli jej nie posiadamy. Kolejnym krokiem jest udanie się do odpowiedniego Urzędu w celu uzyskania nr PKK, czyli tak zwanego Profilu Kandydata na Kierowcę. 
Po uzyskaniu powyższego dokumentu spełniamy już warunek do rozpoczęcia kursu.

Większość Ośrodków Egzaminacyjnych w całej Polsce ze względu na warunki pogodowe wstrzymała przeprowadzanie egzaminów praktycznych. W przypadku WORD Poznań egzaminy praktyczne w zakresie szkoleń motocyklowych są wstrzymane do 31 marca 2021 roku.
Jednak egzamin teoretyczny możemy zdawać cały rok. Od pewnego czasu nie ma obowiązku uczestnictwa w wykładach z części teoretycznej, dlatego większość kursantów decyduje się, aby przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego- jazd motocyklem zdać już Państwowy egzamin z teorii.

Pomocny w zdaniu egzaminu na pewno będzie dostęp do aktualnej bazy pytań egzaminacyjnych, który możemy uzyskać za pośrednictwem portalu SuperPrawoJazdy.pl. 

Po uzyskaniu wyniku pozytywnego z egzaminu teoretycznego możemy przystąpić do szkolenia praktycznego które wynosi minimum 20 godzin.

Czym się sugerować wybierając odpowiednią szkołę nauki jazdy motocyklem ?

Na pewno kluczowym elementem powinna być zdawalność poszczególnego OSK. Dane dotyczące zdawalności kursantów powinniśmy znaleźć na stronach Wydziału Komunikacji danego miasta lub Starostwa Powiatowego.

Plac manewrowy to drugi element, który jest równie ważny. Należy pamiętać, że obecne zadania egzaminacyjne wymagają od nas, aby uzyskać odpowiednią prędkość, która w przypadku jednego z zadań wynosi nawet grubo ponad 50 km. Wiąże się to oczywiście z infrastrukturą, która musi nam zapewnić odpowiednie miejsce do najazdu oraz do bezpiecznego wyhamowania po zakończonym zadaniu. Reasumując im większy plac manewrowy tym większy komfort dla kursanta oraz przede wszystkim jest dużo bezpieczniej. 

Komunikacja w trakcie szkolenia ? 

Radia "walkie talkie" czyli tak zwane krótkofalówki odeszły już dawno do lamusa. Tylko komunikacja za pomocą specjalistycznych interkomów motocyklowych gwarantuje w pełni profesjonalne szkolenie a co za tym idzie możliwość komunikacji "dwustronnej" Mamy jakieś pytania to śmiało je zadajemy, instruktor jest od tego, aby tłumaczyć nam wszystko na bieżąco nawet w trakcie jazdy zarówno po placu jak i po mieście. 

Instruktor motocyklowy który jeździ za nami samochodem ???

Niestety tak, to dość częsty smutny widok na ulicach większości miast, nie ma się co oszukiwać, że aby dobrze i poprawnie poruszać się motocyklem powinniśmy mieć to odpowiednio zobrazowane.
Nie bez powodu pokaz jest jednym z kluczowych elementów szkolenia w nauce jazdy. 

Podsumowując:

1) Luty to dobry moment, aby rozpocząć przygotowania do kursu prawa jazdy na motocykl,

2) Sprawdź zdawalność szkoły jazdy, w której zamierzasz się uczyć, dowiedz się czym dysponują ? Jaką posiadają infrastrukturę, jakich urządzeń używają do komunikacji oraz jak przeprowadzane jest całe szkolenie,

3) Nie sugeruj się ceną oraz lokalizacją. Czasami warto zapłacić więcej i dojechać trochę dalej, w końcu kurs prawa jazdy robisz raz w życiu !!!;)